O Artelis

with Žádné komentáře

Ráda bych vám napsala, jak celý ArtElis vznikl.

Když jsem studovala na ZČU v Plzni, obor učitelství na středních školách – psychologii a výtvarnou výchovu, napadlo mě založit uměleckou školu. Tou dobou jsem již vedla úspěšně airbrush kurzy a provozovala e-shop se zaměřením na airbrush techniku. Dovážela jsem zboží z Itálie, Německa, Velké Británie a USA. Po dokončení vysoké školy jsem ihned nastoupila jako vedoucí prodeje uměleckých potřeb do firmy Nielsen ČR, která se zaměřuje na prodej art materiálu a na rámování. Firma Nielsen sama vyrábí hliníkové rámovací profily, které jsou známy pro svoji vysokou kvalitu. Na mateřské, kdy jsem v Nielsenu nebyla, jsem začala pomáhat v soukromé školce Veselý Domeček ve Velkých Přílepech, kde jsem učila výtvarný kroužek a kurz artefiletiky. Následně jsem otevřela výtvarný kurz u sebe doma ve svém ateliéru na půdě. Zprvu pro známé, následně se však klientela rozrůstala. Místo jednoho kroužku za týden to byly už čtyři kroužky za týden. Spokojenost dětí i rodičů mě těšila. Když jsem se rozhodovala, co dál, zda se vrátím do Nielsenu či ne, rozhodla jsem se pro riskantnější cestu. Vzala jsem si půjčku a pronajala si prostor v přízemí kancelářské budovy Bláha ve Velkých Přílepech. Otevřela jsem osm kurzů týdně plus jsem přidala rámování. Využila jsem svých kontaktů v Nielsenu, kam stále velmi ráda jezdím. Dále jsem se byla podívat ve výrobě rámů v Českém Krumlově, tehdy v Liře. Nyní je to Larson and Juhl. Domluvila jsem si prodej rámů Dantik, které mi doporučil můj známý rámař, který do té doby rámoval všechny moje výstavy obrazů. A v neposlední řadě jsem si domluvila i rámy z Galerie Nora. K mým výtvarným kurzům jsem ještě přidala kurzy keramiky, šití, enkaustiku, vitráže. Narazila jsem na skvělé lektorky, které se do mého projektu přidaly. K tomu všemu jsem byla oslovena ZŠ Velké Přílepy, zda bych neměla zájem učit výtvarnou výchovu na druhém stupni. A jelikož mě proces učení velmi baví, přijala jsem nabídku a stala jsem se i učitelkou naší základní školy. Pro určitý pocit potřeby papírnictví v Přílepech, jsem otevřela ještě obchod.

V současné době jsem na mateřské a kurzy nově poběží v prostorách papírnictví, které mám hned vedle školy. Rámování jsem odstěhovala domů.  Ale stále doufám ve vlastní prostory, kde bych mohla nabídnout opět luxusní zázemí pro naše kurzisty. Kde bych spojila všechny služby, které nabízím. Umělecké kurzy – rámování – obchod a ubytování pro externí lektory. Česká republika má spousty úžasných malířů, kteří jsou ochotní přijet a ukázat, co umí.

Mohu se pochlubit, že kurzy pořádáme nejen pro děti a dospělé, ale také pro seniory. Tedy máme témeř kompletní věkový rozsah spokojených studentů. Chybí nám jen batolata.